Lato w mieście

latowmiescieOd 2011 roku uczestniczymy w akcjach Lato w Mieście i Zima w Mieście organizując spacery tematyczne dla szkół i placówek uczestniczących w tych akcjach.

Proponujemy do wyboru szereg spacerów przygotowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszegi miasta. Ofertę kierujemy jednak nie tylko do szkół warszawskich, ale również placówek z całego kraju.

Każdy ze spacerów trwa ok. 2 godz. Spacery przeprowadzane są w prostym języku dostosowywanym do potrzeb uczestniczących w nim dzieci. Wszystkie spacery są bogato ilustrowane i dotyczą znanych i mniej znanych miejsc na Warszawy. Po przejściu trasy z przewodnikiem spacer kończy się pracami plastycznymi wykonywanymi przez dzieci.


Przykładowe spacery:

„O Złotej Kaczce, Bazyliszku i staromiejskich uliczkach” – spacer po Starym Mieście podczas, którego przypomnimy warszawskie legendy, ale również zapoznamy się z tym co najważniejsze na warszawskiej Starówce.„Z wizytą u króla Stanisława Augusta” – spacer po Łazienkach Królewskich, podczas którego przybliżymy dzieciom postać króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego letnią rezydencję. Na spacerze dzieci dowiedzą się do czego służyły budynki w parku i dlaczego jest ich tak dużo.

"Śladami warszawskiej Syrenki" - każde warszawskie dziecko zetknęło się pewnie z legendą o Syrence. Podczas spaceru, przedstawimy dwie wersje literackie legendy, Ewy Szelburg-Zarembiny oraz Artura Oppmana, a także pokażemy różne miejsca (budynki, latarnie), na których można znaleźć herb Warszawy. Będzie to także opowieść o tym jak ważnym elementem tożsamości miasta jest jego herb.

"Sadyba, czyli tam gdzie czas wolno upływa" - spacer mający na celu pokazanie warszawskiego Mokotowa sprzed II wojny światowej. Podczas spaceru dzieci zapoznają się z koncepcji urbanistyczną przedwojennego miasta – ogrodu, historią dawnej kolejki wilanowskiej oraz zobaczą gazowe latarnie. Będzie to opowieść również o wojskowości.

"Plac Unii Lubelskiej" - spacer wokół placu Unii Lubelskiej przybliżający dzieciom podstawowe informacje o Mokotowie. Kiedy Mokotów został włączony do Warszawy i co tu było wcześniej. Skąd się wzięła  nazwa, do czego służyły rogatki miejskie i co to były okopy Lubomirskiego. Podczas spaceru dzieci dowiedzą się o ludziach, dzięki którym obecny plac zawdzięcza swój wygląd.   
"Z buta przez Narbutta – historia i teraźniejszość jednej z najstarszych ulic Mokotowa" - spacer ul. Narbutta mający za zadanie przybliżyć jedną z najstarszych ulic Mokotowa. Zarówno historię ulicy, jak i jej teraźniejszość na tle losów Warszawy. Jest to opowieść również o znanych ludziach mieszkających przy tej ulicy.   
"Pomniki – naszej historii pamiętniki" - dlaczego stawiamy pomniki i o czym mają one nam przypominać. Jaka jest historia osób i wydarzeń upamiętnionych na nich, a jakie są dzieje samych pomników. 
 

i wiele innych…

 

W celu zapoznania się ze szczegółówą oferta jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 609 858 906 lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.