Gry miejskie to aktywny sposób zwiedzania Warszawy i poznawanie miejsc:
- związanych z życiem i twórczością poetów i pisarzy,
- ludzi tworzących historię tego miasta,
- pomniki sławnych ludzi ….
Jest to jednocześnie rozrywka i nauka – odnajdywanie i odgadywanie zagadek. Wędrując z mapą i ołówkiem w ręku uczymy się poruszać po terenie miasta zapoznając się również z jego historią i mieszkańcami…
Dzielimy się na grupy i mamy określony czas na wykonanie zadania.
Proponowane gry:
„Tajemnice Łazienek Królewskich” – gra edukacyjna na orientację. Uczestnicy podzieleni są na rywalizujące ze sobą grupy. Dostają zadania do rozwiązania wraz z mapami Parku Łazienki Królewskie. Poziom zadań dopasowany jest do wieku uczestników. Uczestnicy uczą się o postaciach związanych z Łazienkami, wydarzeniach jakie się tu rozgrywały oraz o kulturze i sztuce, odkrywając tajemnicze obiekty ukryte wśród krzewów i drzew, rozwiązując kody zapisane w dekoracjach architektonicznych bądź posługując egipskim zegarem słonecznym… Na wszystkich w trakcie gry czeka przepowiednia…
Gra przeznaczona dla dzieci od 12 roku życia, jak i dorosłych
Czas trwania: 3h
Obszar: Łazienki Królewskie
W grze uczestniczy 1-2 przewodników
Liczba uczestników: 20-80
„Warszawa przez wieki” – zwiedzanie Starego Miasta z elementami gry miejskiej. Uczestników, podzielonych na drużyny, oprowadza przewodnik, opowiadając o dziejach miasta i zabytkach Starówki. W kilku punktach uczestnicy dostają zadania i czas na ich rozwiązanie – wyszukując detale architektoniczne, tablice pamiątkowe, ukryte relikty przeszłości, odkrywają życie w dawnych czasach, ważne wydarzenia historyczne i biografie ciekawych ludzi związanych z Warszawą. Na koniec rozwiązują test, stanowiący podsumowanie gry.
Gra przeznaczona dla dzieci i młodzieży od 12. roku życia
Czas trwania: 3h
Obszar: Stare Miasto
W grze uczestniczy do dwóch przewodników.
Liczba uczestników: 20-80 (w jednej lub dwóch grupach)
„Warszawa wojenna" - gra strategiczno-edukacyjna, w której uczestnicy podzieleni są na osiem rywalizujących ze sobą oddziałów. Posługując się otrzymywanymi po drodze wskazówkami, oddziały podążają szlakiem jednostek walczących w Powstaniu Warszawskim i przesuwają się wzdłuż linii frontowych. Wśród dekoracji kamienic, tablic pamiątkowych i reliktów przeszłości odkrywają przebieg walk i historie zwykłych ludzi, którzy stali się bohaterami historii – od oblężenia Warszawy we wrześniu 1939 r., przez życie czasów okupacji i Powstania Warszawskiego, po fascynującą historię pierwszej na świecie i jedynej w takim zakresie odbudowy miasta.
Czas trwania: 3h
Obszar: Stare Miasto
W grze uczestniczy pięciu przewodników ubranych w stroje wojenne.
Liczba uczestników: 20-80
W celu zapoznania się ze szczegółówą oferta jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 609 858 906 lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.