Trasy Klasyczne

Proponujemy Państwu to co można zwiedzić w Warszawie w krótkim czasie.
trasa2godztrasa5godz

 

Nasi przewodnicy obsługują również wycieczki wielodniowe. Trasy dłuższe każdorazowo dostosowujemy do Państwa życzeń, możliwości czasowych oraz dostępności muzeów i obiektów.

ZamekKrolewskiZapraszamy do zwiedzenia siedziby książąt mazowieckich, królów i Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz prezydentów przedwojennej Polski. 

lazienkiZapraszamy do zwiedzania letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Łazienki to nie tylko park, ale i wielka galeria polskiej architektury klasycystycznej.

wilanowZapraszamy do zwiedzania letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Pałac w Wilanowie to perła polskiego baroku i najstarsze w naszym kraju muzeum sztuki.

Stare PowazkiZapraszamy na spacer po polskiej nekropolii, która od ponad 200 lat jest miejscem spoczynku słynnych Polaków: artystów, naukowców i wojskowych.

powazki wojskowe1Liczący już sto lat cmentarz jest jak wielka księga współczesnej historii Polski – od I i II wojny światowej poprzez wydarzenia powojenne, po najnowsze czasy.

cnkZapraszamy do odwiedzenia miejsca, w którym nauka spotyka się z zabawą. Zwiedzanie centrum ma charakter indywidualny, każdy z gości poznaje urządzenia, gry i eksperymenty naukowe na własną rękę.

StadionNarodowyZapraszamy do zwiedzania największego i najnowocześniejszego obiektu sportowego w Polsce.

To tu gra polska reprezentacja piłkarska, odbywają się najważniejsze imprezy sportowe i koncerty muzyczne.

STATEKNiezwykle efektownie Warszawa prezentuje się od strony Wisły. Możemy podziwiać całą panoramę Starej i Nowej Warszawy, wieżowce w centrum oraz Stadion Narodowy i warszawskie mosty.

zooPamiętaj Szkoło, że w Warszawie jest ZOO, a te co skaczą i fruwają na zwiedzanie zapraszają...

 

niewidzialna wystawa

Niesamowita wystawa gdzie możemy zapoznać się jak świat odbierają niewidowomi, jakie napotykają problemy i jak sobie z nimi radzą.

buw2Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

mpw2Od otwarcia w 2004 r., jest to niezmiennie najbardziej oblegany  obiekt w Warszawie. Mimo upływu lat, zainteresowanie muzeum nie słabnie, wciąż wygrywa rankingi na najlepszą atrakcję turystyczną w mieście.

sejm2W tych budynkach od prawie stu lat zapadają najważniejsze decyzje dotyczące Państwa.

pawiak1Muzeum Więzienia Pawiak wraz z Mauzoleum w al. Szucha to wyjątkowe miejsca pamięci narodowej, związane ze strasznymi czasami okupacji hitlerowskiej. Miejsca cierpień zarówno dowódców polskiego ruchu oporu,

mnMuzeum Narodowe to największa w Polsce galeria obrazów. Przedstawia historię polskiego malarstwa na przestrzeni wieków.

Liczne obrazy między innymi Jana Matejki „Bitwę pod Grunwaldem”, „Kazanie Skargi”, „Stańczyka”,

mwp1Muzeum Wojska Polskiego to historia broni używanych przez polskich żołnierzy od Piastów poprzez Jagiellonów, królów elekcyjnych, zabory i powstania do I i II wojny światowej.

MuzeumSportuMuzeum Sportu i Turystyki opowiada o historii  polskiego sportu i sukcesach polskich sportowców. Przedstawia także dyscypliny sportowe. Jak zmieniały się od czasów igrzysk starożytnych do czasów obecnych.

pkin2Zapraszamy do zwiedzania ikony polskiego socrealizmu i wciąż najwyższego budynku w Polsce.

Reprezentacyjne sale, takie jak Sala Kongresowa, Marmurowa czy sala obrad Rady Warszawy, zachwycają bogactwem dekoracji i kunsztem wykończenia.

cerkiewWarszawska Praga to mniej znana i rzadziej odwiedzana dzielnica stolicy, która kryje też wiele ciekawych i interesujących miejsc związanych z historią Warszawy i Polski takich jak: pomnik Kościuszkowców czy Kamionek – miejsce pierwszej wolnej elekcji.

menora

Do drugiej wojny światowej, Warszawa była drugim – po Nowym Jorku – największym miastem żydowskim na świecie i światowym centrum kultury języka jidysz. Jest miejscem, w którym doszło do eksterminacji największej, pojedynczej społeczności.

Polin1Zapraszamy do zwiedzania miejsca prezentującego tysiąc lat historii i kultury najliczniejszej niegdyś społeczności żydowskiej w świecie. POLIN to jedno z największych i najważniejszych muzeów historii żydowskiej w Europie a zarazem ikona nowoczesnej architektury w Warszawie.

świątynia1Największa warszawska świątynie, ciągle w budowie jest votum dziękczynnym za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przy Świątyni powstaje również Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego. 

popieluszko1Grób i muzeum poświęcone działalności i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki oraz kościół św. Stanisława Kostki, w którym ksiądz Jerzy odprawiał msze, wygłaszał co tydzień w niedziele słynne kazania w czasie stanu wojennego,

cwZapraszamy na wycieczkę po cmentarzach: ewangelicko – reformowanym (kalwińskim) i ewangelicko – augsburskim (luterańskim), które również należą do zespołu cmentarzy powązkowskich.