Zapraszamy do zwiedzenia siedziby książąt mazowieckich, królów i Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz prezydentów przedwojennej Polski.
Zapraszamy do zwiedzania letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Łazienki to nie tylko park, ale i wielka galeria polskiej architektury klasycystycznej.
Zapraszamy do zwiedzania letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego. Pałac w Wilanowie to perła polskiego baroku i najstarsze w naszym kraju muzeum sztuki.
Zapraszamy na spacer po polskiej nekropolii, która od ponad 200 lat jest miejscem spoczynku słynnych Polaków: artystów, naukowców i wojskowych.
Liczący już sto lat cmentarz jest jak wielka księga współczesnej historii Polski – od I i II wojny światowej poprzez wydarzenia powojenne, po najnowsze czasy.
Zapraszamy do odwiedzenia miejsca, w którym nauka spotyka się z zabawą. Zwiedzanie centrum ma charakter indywidualny, każdy z gości poznaje urządzenia, gry i eksperymenty naukowe na własną rękę.
Zapraszamy do zwiedzania największego i najnowocześniejszego obiektu sportowego w Polsce.
To tu gra polska reprezentacja piłkarska, odbywają się najważniejsze imprezy sportowe i koncerty muzyczne.
Niezwykle efektownie Warszawa prezentuje się od strony Wisły. Możemy podziwiać całą panoramę Starej i Nowej Warszawy, wieżowce w centrum oraz Stadion Narodowy i warszawskie mosty.
Pamiętaj Szkoło, że w Warszawie jest ZOO, a te co skaczą i fruwają na zwiedzanie zapraszają...
Niesamowita wystawa gdzie możemy zapoznać się jak świat odbierają niewidowomi, jakie napotykają problemy i jak sobie z nimi radzą.
Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.
Od otwarcia w 2004 r., jest to niezmiennie najbardziej oblegany obiekt w Warszawie. Mimo upływu lat, zainteresowanie muzeum nie słabnie, wciąż wygrywa rankingi na najlepszą atrakcję turystyczną w mieście.
W tych budynkach od prawie stu lat zapadają najważniejsze decyzje dotyczące Państwa.
Muzeum Więzienia Pawiak wraz z Mauzoleum w al. Szucha to wyjątkowe miejsca pamięci narodowej, związane ze strasznymi czasami okupacji hitlerowskiej. Miejsca cierpień zarówno dowódców polskiego ruchu oporu,
Muzeum Narodowe to największa w Polsce galeria obrazów. Przedstawia historię polskiego malarstwa na przestrzeni wieków.
Liczne obrazy między innymi Jana Matejki „Bitwę pod Grunwaldem”, „Kazanie Skargi”, „Stańczyka”,
Muzeum Wojska Polskiego to historia broni używanych przez polskich żołnierzy od Piastów poprzez Jagiellonów, królów elekcyjnych, zabory i powstania do I i II wojny światowej.
Muzeum Sportu i Turystyki opowiada o historii polskiego sportu i sukcesach polskich sportowców. Przedstawia także dyscypliny sportowe. Jak zmieniały się od czasów igrzysk starożytnych do czasów obecnych.
Zapraszamy do zwiedzania ikony polskiego socrealizmu i wciąż najwyższego budynku w Polsce.
Reprezentacyjne sale, takie jak Sala Kongresowa, Marmurowa czy sala obrad Rady Warszawy, zachwycają bogactwem dekoracji i kunsztem wykończenia.
Warszawska Praga to mniej znana i rzadziej odwiedzana dzielnica stolicy, która kryje też wiele ciekawych i interesujących miejsc związanych z historią Warszawy i Polski takich jak: pomnik Kościuszkowców czy Kamionek – miejsce pierwszej wolnej elekcji.
Do drugiej wojny światowej, Warszawa była drugim – po Nowym Jorku – największym miastem żydowskim na świecie i światowym centrum kultury języka jidysz. Jest miejscem, w którym doszło do eksterminacji największej, pojedynczej społeczności.
Zapraszamy do zwiedzania miejsca prezentującego tysiąc lat historii i kultury najliczniejszej niegdyś społeczności żydowskiej w świecie. POLIN to jedno z największych i najważniejszych muzeów historii żydowskiej w Europie a zarazem ikona nowoczesnej architektury w Warszawie.
Największa warszawska świątynie, ciągle w budowie jest votum dziękczynnym za uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przy Świątyni powstaje również Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego.
Grób i muzeum poświęcone działalności i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki oraz kościół św. Stanisława Kostki, w którym ksiądz Jerzy odprawiał msze, wygłaszał co tydzień w niedziele słynne kazania w czasie stanu wojennego,
Zapraszamy na wycieczkę po cmentarzach: ewangelicko – reformowanym (kalwińskim) i ewangelicko – augsburskim (luterańskim), które również należą do zespołu cmentarzy powązkowskich.