Gry miejskie

grymiejskie

Gry miejskie to aktywny sposób zwiedzania Warszawy i poznawanie miejsc:
 
- związanych z życiem i twórczością poetów i pisarzy,
 
- ludzi tworzących historię tego miasta,
 
- pomniki sławnych ludzi ….
 
Jest to jednocześnie rozrywka i nauka – odnajdywanie i odgadywanie zagadek.  Wędrując  z mapą i ołówkiem w ręku uczymy się poruszać po terenie miasta zapoznając się również z jego historią i mieszkańcami…
 
Dzielimy się na grupy i mamy określony czas na wykonanie zadania.
 
Proponowane gry:
 
„Warszawa wojenna" - gra strategiczno-edukacyjna, w której uczestnicy podzieleni są na osiem rywalizujących ze sobą oddziałów. Posługując się otrzymywanymi po drodze wskazówkami, oddziały podążają szlakiem jednostek walczących w Powstaniu Warszawskim i przesuwają się wzdłuż linii frontowych. Wśród dekoracji kamienic, tablic pamiątkowych i reliktów przeszłości odkrywają przebieg walk i historie zwykłych ludzi, którzy stali się bohaterami historii – od oblężenia Warszawy we wrześniu 1939 r., przez życie czasów okupacji i Powstania Warszawskiego, po fascynującą historię pierwszej na świecie i jedynej w takim zakresie odbudowy miasta.
Czas trwania: 3h
Obszar: Stare Miasto
W grze uczestniczy pięciu przewodników ubranych w stroje wojenne.
Liczba uczestników: 20-80
 
„Historyczna zabawa, jaka była, a jest Warszawa” – gra na orientację typu „dżungla miejska”. Uczestniczy dostają przedwojenne mapy Warszawy z naniesioną współczesną siatką ulic oraz zdjęcia miasta sprzed 1939 r. Posługując się nimi, muszą odnaleźć miejsca umieszczone na zdjęciach, dopasować do nich zdjęcia zniszczeń wojennych oraz zrobić zdjęcie współczesne. Każde miejsce opowiada inną historię – od Starówki, przez Warszawę żydowską i getto, po nowoczesne drapacze chmur. Uczestnicy odkrywają różne warstwy historii stolicy, poznają ducha Warszawy jako miasta nieustannych przemian i narodzin.
Czas trwania: 5h
Obszar: Śródmieście, według map
W grze uczestniczy pięciu przewodników
Liczba uczestników: 20-80
 
„Tajemnice Łazienek Królewskich” – gra edukacyjna na orientację. Uczestnicy podzieleni są na rywalizujące ze sobą grupy. Dostają zadania do rozwiązania wraz z mapami Parku Łazienki Królewskie. Poziom zadań dopasowany jest do wieku uczestników, dodatkowo każda grupa dostaje indywidualne zadania. Uczestnicy uczą się o postaciach związanych z Łazienkami, wydarzeniach jakie się tu rozgrywały oraz o kulturze i sztuce, odkrywając tajemnicze obiekty ukryte wśród krzewów i drzew, rozwiązując kody zapisane w dekoracjach architektonicznych bądź posługując egipskim zegarem słonecznym… Na wszystkich w trakcie gry czeka przepowiednia…
Gra przeznaczona dla dzieci od 12. roku życia, jak i dorosłych
Czas trwania: 3h
Obszar: Łazienki Królewskie
W grze uczestniczy 1-2 przewodników
Liczba uczestników: 20-80
 
 W celu zapoznania się ze szczegółówą oferta jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 609 858 906 lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.