Nasi przewodnicy po Warszawie oprowadzą Państwa również najbardziej znanymi trasami tematycznymi.
Oprócz tras przez nas przygotowanych, przygotowujemy spacery na zamówienie.
Do wyboru:
Wycieczka dla najmłodszych uczestników podczas. Spacerując po zakamarkach Starego Miasta, znajdziemy piwnicę, w której mieszkał legendarny Bazyliszek, spotkamy księcia mazowieckiego zamienionego w kamiennego misia i dotrzemy do źródełka, w którym mieszkała niegdyś warszawska Syrenka.
Bolesław Prus czyli Aleksander Głowacki urodzony w Hrubieszowie, ale związany przez większość życia z Warszawą był doskonałym obserwatorem i potrafił przełożyć na papier życie XIX –wiecznej Warszawy.
Wycieczka śladami młodych bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” . Na podstawie losów wojennych grupy harcerzy dowiemy się o ciężkich czasach okupacji niemieckiej. Walce z okupantem i poświęceniu młodych bohaterów.
Najsłynniejsza Polka na świecie i najsłynniejsza kobieta naukowiec, za swoje osiągnięcia otrzymała dwa razy nagrodę Nobla z chemii i fizyki. Maria urodziła się i wychowała w Warszawie.
Wydarzenia z nocy 29 listopada 1830 roku, wywołane przez młodych spiskowców ze Szkoły Podchorążych porwały do walki o niepodległość stolicę, a później cały kraj. Warszawa była miejscem gdzie Powstanie się rozpoczęło i zakończyło,
Zryw powstańczy z 1863 roku poprzedzony demonstracjami niepodległościowego krwawo stłumionymi przez carat. W samej Warszawie nie było większych działań zbrojnych, ale tutaj działał rząd konspiracyjny i znajdowało się centrum dowodzenia.
Jaki przebieg miało Powstanie na Starym Mieście? Jakie walczyły jednostki i jakie były główne punkty oporu? Kto dowodził Powstańcami? Gdzie znajdują się pomniki i miejsca pamięci tamtych tragicznych wydarzeń?
Każde warszawskie dziecko zetknęło się pewnie z legendą o warszawskiej Syrence. Podczas spaceru, przedstawimy dwie wersje literackiej legendy, Ewy Szelburg – Zarębiny i Artura Oppmana, a także pokażemy różne miejsca, na których można znaleźć herb Warszawy.
Fryderyk Chopin jeden z największych geniuszy muzyki, urodzony w Żelazowej Woli, młodość spędził w Warszawie. Tutaj odkryto jego talent, który później dojrzewa. W Warszawie Fryderyk Chopin rozpoczyna działalność kompozytorską oraz pianistyczną.
Wycieczka śladami pisarzy i poetów tworzących w Warszawie. Odwiedzimy miejsca i pomniki upamiętniające ich osoby i przybliżymy ich życiorysy i warunki w jakich tworzyli.
Na wycieczce zapoznamy się z różnymi wyznaniami. Odwiedzimy synagogi, cerkwi, zboru ewangelicko-augsburskiego i ewangelicko-reformowanego. Poznamy różnice w wyznaniach i obrządku.
Do drugiej wojny światowej, Warszawa była drugim – po Nowym Jorku – największym miastem żydowskim na świecie i światowym centrum kultury języka jidysz. Dziś jest miejscem, w którym doszło do eksterminacji największej, pojedynczej społeczności.